Radosne oczekiwanie na Święta

W oczekiwaniu na święta Wielkanocne przedszkolaki z „Zielonego Zakątka” brały udział w różnych przedświątecznych aktywnościach. W czasie zajęć  poznały polskie zwyczaje i tradycje ludowe związane ze świętami. Samodzielnie posiały owies i rzeżuchę do stroików wielkanocnych, ozdabiały kolorowe jajeczka i tworzyły piękne dekoracje świąteczne. W tygodniu poprzedzającym Wielkanoc w przedszkolnym  ogrodzie dzieci brały udział w grze terenowej szukając Wielkanocnego Zająca, który zostawił dla nich wiele ciekawych zadań do wykonania. W tym dniu odbył się też uroczysty obiad z tradycyjnymi wielkanocnymi daniami. Każdą grupę odwiedził Wielkanocny Zając wraz ze swoim przyjacielem Kurczaczkiem Felusiem. Niezwykli goście obdarowali dzieci słodkimi upominkami.

W ten radosny świąteczny czas

Wszystkim życzymy Wesołego Alleluja !!!
Niech radość Wielkanocy napełni wasze serca
nadzieją i obfitością łask od Chrystusa Zmartwychwstałego.