Świąteczny nastrój w Zielonym Zakątku

Nie ma w polskim kalendarzu świąt bardziej rodzinnych, niż grudniowe Święta Bożego Narodzenia. Dlatego w tygodniu poprzedzającym  święta przedszkolaki z „Zielonego Zakątka” zaprosiły swoich rodziców na spotkania świąteczne. Spotkania bożonarodzeniowe od wielu lat wpisane są w kalendarz imprez i uroczystości przedszkolnych. Integrują one dom rodzinny i przedszkole, wprowadzają wszystkich w świąteczny nastrój i jednocześnie kultywują obrzędowość wynikającą z tradycji. Tegoroczne spotkania odbywały się w salach poszczególnych grup. Każda grupa pod kierunkiem swoich wychowawców przygotowała uroczystość w innej formie.

Grupa „Wiewiórek” – najmłodsze dzieci w naszym przedszkolu, prezentowały wiersze i piosenki świąteczne w pięknych strojach aniołków i pastuszków.  Choć trema była wielka, poradziły sobie wyśmienicie. „Biedroneczki” odświętnie ubrane zaprezentowały piękne układy taneczne do świątecznych utworów muzycznych. „Pszczółki” zachwyciły jasełkami w formie pantomimy. „Promyczki” zaskoczyły swoich rodziców świąteczną prezentacją artystyczną, w której dzieci z Ukrainy wyrecytowały  świąteczne życzenia w ich narodowym języku. „Leśne skrzaty” zamieniły się w elfy i wspólnie z rodzicami ratowały święta dla Świętego Mikołaja. Wszystkie spotkania były wyjątkowe, nie brakowało wzruszeń, uśmiechów na twarzach i nierzadko łezki kręcącej się w oku. Mali aktorzy, we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale. Po inscenizacjach był czas na słodki poczęstunek. Wspólnie spędzone chwile to nieoceniony dar jaki dzieci  dostały od swoich rodziców.

Wszystkim uczestnikom świątecznych spotkań serdecznie dziękujemy i życzymy zdrowych i spokojnych Świąt.