Głównym celem placówki to wszechstronny rozwój dziecka poprzez rozwijanie jego zainteresowań i uzdolnień .

Przedszkole zapewnia dzieciom opiekę i wychowanie w warunkach akceptacji i bezpieczeństwa. Tworzy warunki umożliwiające dziecku osiągnięcie „gotowości szkolnej”.

Charakterystyka środowiska

Nasze przedszkole zostało założone w 1986 roku. Usytuowane jest w centrum miasta przy ulicy Parkowej 8. Przedszkole jest placówką publiczną i prowadzi działalność opiekuńczo- wychowawczą i dydaktyczną dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Obecnie funkcjonuje 5 oddziałów. W przedszkolu zatrudnionych jest 9 nauczycieli (wszyscy posiadają stosowne kwalifikacje), 2 pracowników administracji oraz 9 pracowników obsługi. Dodatkowo zatrudniona jest katechetka,  logopeda oraz nauczyciel języka angielskiego. Przedszkole mieści się w budynku dwupiętrowym, wolno stojącym, otoczonym zielenią. Na parterze znajdują się 3 sale zajęć wraz z łazienkami, sekretariat i gabinet dyrektora oraz szatnia dla dzieci i pomieszczenia kuchenne. Na pierwszym piętrze położone są 2 sale zajęć dla dzieci wraz z łazienkami, gabinet logopedyczny i pomieszczenia socjalne. Na drugim piętrze znajduje się sala relaksacyjna dla grupy najmłodszej i pomieszczenia gospodarcze .Wszystkie pomieszczenia są dobrze wyposażone choć ciągle wymagają odświeżania, uzupełniania sprzętów, pomocy i zabawek. Budynek otoczony jest ogrodem wyposażonym w sprzęt rekreacyjny i  piaskownice. W ogrodzie tym dzieci spędzają wiele czasu, prowadzone są też zabawy ruchowe i imprezy przedszkolne. Należy stwierdzić iż przedszkole posiada dobre warunki organizacyjno-bytowe pozwalające na właściwą realizację jego zadań.

To warto wiedzieć o nas

• przedszkole czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 6:00 do 16:30,
  • do przedszkola uczęszcza 125 dzieci,
  • współpracujemy z psychologiem i pedagogiem z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej,
  • w przedszkolu można uzyskać pomoc logopedy,
  • dbamy o bezpieczeństwo dzieci i ich rozwój,
  • dzieci mogą przynosić swoje zabawki,
  • dbamy o różnorodność posiłków,
  • sale zabaw są kolorowe i przestronne,
  • mamy piękny kompleks zieleni, ukwiecony ogród ze sprzętem do zabaw,
  • organizujemy dni otwarte przedszkola oraz zajęcia adaptacyjne dla przyszłych przedszkolaków,
  • organizujemy uroczystości dla dzieci i rodziców,
  • współpracujemy z Biblioteką Miejską i Centrum Kultury w Strzegomiu,
  • prowadzimy kącik informacyjny dla rodziców,
  • organizujemy konkursy dla dzieci i ich rodziców,
  • organizujemy wyjazdy do teatru i wycieczki krajoznawcze,
  • współpracujemy z przedszkolami i szkołami,
  • organizujemy spotkania z ciekawymi ludźmi,
  • ściśle współpracujemy z Radą Rodziców.

W naszym przedszkolu

Twoje dziecko nauczy się samodzielności – sprawi mu to dużo radości i wzmocni wiarę we własne możliwości.
Pozna nowych kolegów i koleżanki.
Zdobędzie wiele umiejętności, które ułatwią mu start w szkole podstawowej(czytanie, liczenie, rysowanie, śpiewanie, taniec).
Nauczy się zasad i reguł niezbędnych w codziennym życiu.
Będzie zwracało uwagę nie tylko na siebie lecz także na drugiego człowieka.

– PRZEDSZKOLE – UCZY – BAWI – WYCHOWUJE –

Nasz dzień w przedszkolu

6.00 – 8.30 witamy się, rozmawiamy, rysujemy, bawimy się klockami i innymi zabawkami, oglądamy książeczki, praca wyrównawcza, korekcyjna

8.30 – 8.45 jemy śniadanie

8.45 – 9.00 myjemy się i przygotowujemy do zajęć

9.00 – 10.00 uczestniczymy w zajęciach wychowawczo-dydaktycznych o różnych dominacjach

10.00 – 11.00 wychodzimy na spacer lub bawimy się na terenie ogrodu przedszkolnego

11.00 – 12.30 przygotowujemy się do obiadu, słuchamy baśni i jemy obiad

12.30 – 13.30 odpoczynek po obiedzie, zajęcia w sali, w ogrodzie, praca nauczycielki indywidualna lub w małym zespole o charakterze wyrównawczym

13.30 – 14.00 jemy podwieczorek

14.00 – 16.00 zabawy i gry stolikowe, praca obserwacyjna, zabawy w kącikach zainteresowań, możemy iść do domu Jutro znów się spotkamy !

Oto nasze osiągnięcia:

• Udział przedszkolaków w ogólnopolskich konkursach plastycznych
  • Zajęcie II miejsca na przeglądzie małych form artystycznych
  • Zdobycie I miejsca w turnieju sportowym
  • Otrzymanie wyróżnienia w konkursie ekologicznym
  • Zajęcie II miejsca w konfrontacjach poetyckich
  • Zajecie II miejsca w VIII edycji Konkursu Akademi Misia Haribo
  • Otrzymanie certyfikatu Kubusiowych Przyjaciół Natury
  • Zajęcie IV miejsca w konkursie Publiczności „Basiowy Bal Pasiastych”

Nauczyciele i pracownicy przedszkola

Dyrektor: mgr Grażyna Przybyło

Opiekę wychowawczo-dydaktyczną nad dziećmi w poszczególnych oddziałach sprawują:

• Grupa I „PSZCZÓŁKI” – Elżbieta Cichoń, Justyna Zięba
  • Grupa II „LEŚNE SKRZATY” – Marzena Durlik, Anna Fleszar
  • Grupa III „MISIE” – Klaudia Rucińska, Justyna Zięba
  • Grupa IV „PROMYCZKI” – Anna Płonka- Nadybska, Natalia Chyłek-Bartnicka
  • Grupa V „BIEDRONKI” – Renata Foremska, Natalia Chyłek-Bartnicka

Nasze nauczycielki podejmują różne działania w kierunku podnoszenia swoich kwalifikacji zawodowych. Uczestniczą w kursach i szkoleniach wewnątrz i poza przedszkolnych, realizują ścieżki awansu zawodowego.