Dzień Tolerancji

„Każdy jest inny, każdy wyjątkowy!

Słowa gorszy, lepszy – wyrzuć ze swej głowy!”

Słowa tej piosenki towarzyszyły przedszkolakom w dniu obchodów Dnia Tolerancji. Dzień ten został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ z inicjatywy UNESCO. Jest to święto akceptacji i szacunku i tolerancji.

„Inny, nie znaczy gorszy”  pod tym hasłem w każdej z grup odbyły się zajęcia dydaktyczne, podczas których dzieci uczyły się akceptowania odmienności innych ludzi, poszanowania cudzej godności oraz uczuć. Słuchając opowiadań, oglądając filmy i prezentacje multimedialne przedszkolaki poznały znaczenie słowa TOLERANCJA. Brały udział w zabawach dramowych pt „Trudne sytuacje”,  w których odgrywały scenki mające na celu wyrobić prawidłowe postawy społeczne. Zabawa integracyjna  „Współpraca się opłaca” pokazała dzieciom, że wzajemna pomoc niesie za sobą wiele korzyści.

Na koniec obchodów Dnia Tolerancji, każda grupa stworzyła plakat pt „Cały świat to my”. Plakaty zdobią przedszkolny hol i przypominają wszystkim, że nasza wyjątkowość tkwi w naszej odmienności.