Ach co to był za bal

Każdy przedszkolak z niecierpliwością wyczekiwał dnia, w którym odbędzie się długo wyczekiwany BAL KARNAWAŁOWY. 8 lutego już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, księżniczki, biedronki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana, …  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno.

Karnawał to czas radości i wesołej zabawy, której nie zabrakło w Zielonym Zakątku. Dzięki gościnności  Szkoły Podstawowej nr 3 bal mógł odbyć się na dużej sali, gdzie czekała na dzieci kolorowa dekoracja wprowadzająca przedszkolaków w karnawałowy nastrój.  Bal rozpoczął się od przekazania klucza, którym panie wychowawczynie otworzyły wrota do krainy tańca i zabawy. Następnie przy rytmach disco dzieci bawiły się tańcząc i śpiewając ulubione utwory z dziecięcego repertuaru. Nie mogło zabraknąć zabaw i konkursów, w których dzieci uczestniczyły bardzo chętnie. Na balu odbył się również  karnawałowy  pokaz mody, podczas którego każdy przedszkolak zaprezentował swoje przebranie przechodząc po magicznym dywanie. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały balową salę, ale nie był to  koniec niespodzianek. Przedszkolaki w swoich salach nadal uczestniczyły w zabawach tanecznych, był też słodki poczęstunek i zabawy tematyczne. Dzieci wróciły do swych domów pełne radości i wesołych przeżyć i podobno już nie mogą się doczekać następnego balu.