Sami tworzymy miejsce gdzie się bawimy i uczymy

Rada Rodziców przy Publicznym Przedszkolu nr 3 „ Zielony Zakątek” w Strzegomiu zorganizowała przedszkolny konkurs na najciekawszy, okazjonalny kącik zainteresowań dla dzieci. Do konkursu pt. „ Sami tworzymy miejsce gdzie się bawimy i uczymy” przystąpiło pięć grup przedszkolnych. Kąciki zorganizowano przy współpracy nauczycieli, personelu pomocniczego, dzieci i ich rodziców.

Oceny konkursowych kącików  w dniu 10.04.2024 r. dokonała niezależna komisja w skład, której weszli dyrektorzy innych placówek oświatowych:                                                                                                                                    Monika Lasota – Molis – dyrektor Zespołu Żłobków w Strzegomiu                                                                              Monika Kurek – dyrektor Publicznego Przedszkola nr 1 z oddziałem integracyjnym w Strzegomiu                           Wiesława Górka – dyrektor Publicznego Przedszkola nr 2 w Strzegomiu.

Jury oceniło wszystkie kąciki według następujących kryteriów:                                                                                 ogólna estetyka i kreatywność,                                                                                                                                    dostosowanie do wieku dzieci,                                                                                                                                      czytelny regulamin zawierający zasady korzystania z kącika,                                                                                        funkcjonalność i wartość edukacyjna.

Komisja przyznała nagrody określone w regulaminie Konkursu:

I miejsce – grupa I – 3 latki  „ Żabki” za kącik przyrodniczo – plastyczny

II miejsce – grupa V – 6 latki „ Pszczółki” za kącik tematyczny „ Klub Małego Paleontologa”

III miejsce – grupa III – 5-latki „ Biedronki” za kącik matematyczny.

Po konsultacji z organizatorem postanowiono wyróżnić pozostałe grupy:

Wyróżnienie: grupa II – 4- latki „ Wiewiórki” za Kącik Recyklingowych Zabawek

Wyróżnienie grupa IV – 5-6 latki „ Motylki” za kącik sensoryczny „ Kraina Zmysłów”.

Wyniki konkursu opublikowano na stronie internetowej Publicznego Przedszkola nr 3 „ Zielony Zakątek” w Strzegomiu wraz ze zdjęciami nagrodzonych kącików.

Nagrody w postaci Voucherów na zakup wybranych przez dzieci zabawek w kwocie:

I miejsce – 500 zł

II miejsce  – 400 zł

III miejsce – 300 zł

Wyróżnienia  – 200 zł

zostały wręczone przez organizatorów w dniu 12.04.2024 r.

Organizatorzy konkursu składają serdeczne podziękowania wszystkim nauczycielom, rodzicom i innym osobom zaangażowanym w tworzenie kącików, które przyniosą dzieciom wiele radości i okazji do nauki.