Dzień Babeczki

Międzynarodowy Dzień Kobiet to coroczne święto obchodzone na całym świecie w dniu 8 Marca. Powszechnie wiadomo każda kobieta to fajna babeczka, w związku z tym w naszym przedszkolu tradycyjnie obchodzono „Dzień Babeczki”.

W tym dniu przedszkolaki świętowały w szczególny sposób. Rano w holu przedszkola zorganizowano kolorową kwiaciarnię. Każda wchodząca do przedszkolnego budynku kobieta obdarowana była przez małych mężczyzn uśmiechem, kwiatkiem i życzeniami.

Dziewczynki ubrały się w błyskotki, sukienki, klejnoty, kapelusze i inne atrybuty kobiecości. Chłopcy w tym dniu założyli galowe stroje i swoim szarmanckim zachowaniem okazywali sympatię do wszystkich małych i dużych dziewczyn.

Dziewczynki zamieniły się w prawdziwe modelki  prezentując swoje wyjątkowe stroje niczym na prawdziwym wybiegu, inne miały prawdziwe SPA zorganizowane przez chłopców,  bawiły się w świecie Lalki Barbie albo spędzały ten dzień na sportowo. Przedszkolaki samodzielnie piekły słodkie babeczki, następnie próbowały swoich sił w trudnej sztuce dekoracji słodkich pyszności. W żadnej grupie nie zabrakło tańca, śpiewu i dobrej zabawy.

Chłopcy we wszystkich grupach składali życzenia dziewczynkom oraz swoim paniom. Nie obyło się bez słodkich upominków, drobnych własnoręcznie wykonanych prezentów oraz kwiatów.

Rodzice z poszczególnych grup przygotowali babeczki, które po południu trafiły do cukierni powstałej w miejscu kwiaciarni, a tam przedszkolaki z rodzicami sprzedawali je wszystkim chętnym, a w gratisie rozdając piękne dziecięce uśmiechy. To był niezapomniany dzień nie tylko dla dziewczynek.

Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i pomoc w organizacji kiermaszu.