Wycieczka Misiów i Promyczków do lasu

Celem wizyty w lesie, było sprawdzenie, czy "Pani Jesień" już do niego zawitała...

  • A
  • A
  • A
  • A
  • A++
  • A+
  • A

Początek października był dla przedszkolaków z grupy „Misie” i „Promyczki” pełny wrażeń. Obie grupy zaraz po śniadaniu wyjechały autokarem na wycieczkę na Polanę Siedmicką.

Celem wizyty w lesie, było sprawdzenie, czy „Pani Jesień” już do niego zawitała, bezpośrednia obserwacja piękna jesiennej przyrody, uwrażliwianie na piękno jesiennego krajobrazu.

Wycieczka odbyła się w ramach realizowanego projektu ekologicznego i została sfinansowana przez Urząd Miejski oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

Na miejscu na przedszkolaków czekał pracownik Nadleśnictwa Jawor: p. Dariusz Orda. Przedszkolaki udały się na spacer po lesie , aby poszukiwać śladów jesieni oraz dowiedzieć się, czym różnią się poszczególne gatunki drzew. Dzieci dowiedziały się także, dlaczego niektóre drzewa w lesie są wycinane i zobaczyły jak wyglądają rośliny zaatakowane przez szkodniki.

Wycieczka taka – to obserwacja naturalnego ekosystemu świata roślin, zwierząt, oraz wspaniałe przeżycia dla dzieci. Dzieci poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Obserwowały las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic: np. poznały czyścicieli lasu (mrówki, żuka gnojowego). Poznały różnorodność szaty roślinnej lasu: drzewa iglaste, liściaste, krzewy, mchy i runo leśne. Słuchały odgłosów lasu, a do kącików przyrodniczych zbierały „skarby”, które pani Jesień zostawiła w lesie. Były to kolorowe liście (tylko te, które same spadły z drzewa), szyszki, trochę mchu, suche igły drzew iglastych, kawałki kory.

Dzieci nauczyły się prawidłowego zachowania w lesie, by nie ucierpiała leśna przyroda. Zrozumiały znaczenie lasu dla ludzi i zwierząt. Doświadczyły, że las to źródło świeżego powietrza. Wycieczka do lasu wzbogaciła wiedzę przedszkolaków oraz miała walory zdrowotne. Dzieci spędziły miło czas na świeżym, zdrowym powietrzu w otoczeniu pięknej, malowniczej przyrody leśnej.

Po spacerze w lesie przedszkolaki udały się na polanę Siedmicką, gdzie czekał na nich gorący poczęstunek- kiełbaska z grilla. Po skończonym posiłku czekała na nich kolejna niespodzianka: quiz wiedzy o lesie oraz zabawy ruchowe.

Na zakończenie spotkania przedszkolaki wręczyły Panu Leśniczemu laurkę z podziękowaniami oraz worek pełen kasztanów, jako przysmak niektórych zwierząt leśnych.

Pełne wiedzy o lesie i niezapomnianych wrażeń oraz z leśnymi pamiątkami przedszkolaki wróciły do przedszkola.

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł !

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak ocen! Oceń ten artykuł jako pierwszy.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Back to top button