Przedszkolaki pomagają ptakom przetrwać zimę

  • A
  • A
  • A
  • A
  • A++
  • A+
  • A

Przedszkolaki dobre serca mają i chętnie zwierzętom pomagają! – tym razem przedszkolaki postanowiły zadbać o skrzydlatych mieszkańców naszego parku. Dzięki uprzejmości rodziców nasi skrzydlaci przyjaciele będą mieli nową zimową stołówkę oraz dwie budki lęgowe.

Podczas zajęć tato Wiktorii – Pan Mariusz Kaczur, pokazał Pszczółkom jak tworzy się budki lęgowe dla ptaków. Przedszkolaki z uwagą słuchały jak Pan Mariusz opowiadał co trzeba zrobić, by powstały już przygotowane przez niego drewniane części ptasiego domku. Czterolatki chętnie służyły swą pomocą podczas skręcania kolejnych elementów. Niespodzianką dla dzieci był wypalony w podstawie domku rysunek i napis Pszczółki, dzięki któremu dzieci będą mogły rozpoznać na drzewie swoje budki.

Na kolejne zajęcia przybył do przedszkola Pan Janusz Zapała – tato Magdaleny. Podczas skręcania i konstruowania przez Pana Mariusza karmnika, dzieci oglądały albumy przyrodnicze zastanawiając się jakie przysmaki należy przygotować dla skrzydlatych gości. Poznając wygląd ptaków, które pozostają w kraju na zimę dzieci zapamiętały, iż przysmakiem wszystkich ptaków jest słonecznik, ponadto sikorki i dzięcioły chętnie przylecą do karmnika także na słoninkę.

Przygotowane przez rodziców budki i karmnik zostały zabezpieczone impregnatem i zamontowane w ogrodzie przedszkolnym. Podczas listopadowego spaceru Pszczółki odszukiwały miejsca w których wiszą budki. Czterolatki zaniosły już do karmnika pierwsze ptasie przysmaki i obserwowały zaglądające do karmnika ptaki.

Należy w tym miejscu zaznaczyć, iż nie tylko czterolatki dbają o ptaki. Każda grupa ma przy oknie w swojej sali karmnik, a dzieci gromadzą już zapasy ptasich przysmaków, by podczas mroźnych i śnieżnych dni dokarmiać skrzydlatych przyjaciół.

Mamy nadzieje, że nasi skrzydlaci przyjaciele odwdzięczą się mam swym pięknym śpiewem podczas wiosenno-letnich zabaw w ogrodzie przedszkolnym.

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł !

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak dotąd brak ocen! Oceń ten artykuł jako pierwszy.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Back to top button