Pełna miska dla schroniska

Przekazaliśmy 149kg karmy, w tym 90kg karmy dla psów i 59kg karmy dla kotów.

  • A
  • A
  • A
  • A
  • A++
  • A+
  • A

W Zielonym Zakątku przedszkolaki dobre serca mają i chętnie zwierzętom pomagają. Jak co roku dzieci aktywnie włączyły się w akcję na rzecz schroniska dla bezdomnych zwierząt „Pełna miska dla schroniska”. Zbiórka karmy organizowana była w naszym przedszkolu z okazji Dnia Kundelka.

Akcja zakończyła się sukcesem. Dla podopiecznych świdnickiego schroniska przekazaliśmy149 kg karmy, w tym 90 kg karmy dla psów i 59kg karmy dla kotów. Ponadto zwierzaki otrzymały od przedszkolaków 2 smycze, szczotkę do czesania, 31 litrów żwirku dla kotów oraz środki higieniczne, ręczniki i prześcieradło.

Przy okazji obchodów Dnia Kundelka przedszkolaki uczestniczyły także w zajęciach i zabawach tematycznych. Poznawały rasy psów oraz dowiedziały się jaką rolę pełnią czworonogi w życiu człowieka. Dzieci poznały także psie akcesoria i rodzaje karm. Tworząc prace plastyczne na temat czworonogów przedszkolaki udekorowały swoje sale. Ponadto „Leśne Skrzaty” inscenizowały opowiadanie L. Krzemienieckiej pt „Przygody Burka z podwórka” samodzielnie tworząc scenografię. „Biedronki” uczestniczyły w zajęciach „Kodowanie na dywanie”, podczas których grając w grę planszową zbierały karmę dla psów. Starszaki ucząc się odczytywania kodów zapisanych w postaci współrzędnych, ułożyły obrazek „Reksia”.

Dziękujemy dzieciom i rodzicom za tak liczne wsparcie naszej akcji.

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł !

Średnia ocena 3 / 5. Liczba głosów: 2

Jak dotąd brak ocen! Oceń ten artykuł jako pierwszy.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Back to top button