DZIEŃ KUNDELKA

25 października w Zielonym Zakątku wszystkie przedszkolaki świętowały Dzień Kundelka.

  • A
  • A
  • A
  • A
  • A++
  • A+
  • A

25 października w Zielonym Zakątku wszystkie przedszkolaki świętowały Dzień Kundelka. Jest to nieformalne święto wszystkich wielorasowych psów. Kundelek jako że nie należy do żadnej konkretnej rasy, jest jedyny w swoim rodzaju. Święto ustanowione zostało w związku z wejściem w życie ustawy o ochronie zwierząt, a jego celem jest zwiększanie świadomości dzieci na temat sytuacji psów, które niejednokrotnie są porzucane lub źle traktowane.

W każdej grupie dzieci uczestniczyły w zajęciach tematycznych, zabawach, grach, a także wykonywały tematyczne prace plastyczne . Działania artystyczne były poprzedzone rozmową o potrzebach czworonogów, pielęgnacji oraz sytuacji w schroniskach dla psów. Dzieci słuchały opowiadań, bawiły się przy piosenkach, oglądały ilustracje przedstawiające kundelki. Zajęcia uwrażliwiły dzieci na potrzeby psów – najlepszych przyjaciół człowieka. Zachęciły je do niesienia pomocy potrzebującym zwierzętom, pomogły poznać obowiązki spoczywające na właścicielach, a także wzbudziły w dzieciach pozytywne uczucia względem zwierząt.

Październik jest powołany na „Miesiąc Dobroci dla Zwierząt”. Przez cały miesiąc dzieci zbierają niezbędne artykuły użytku codziennego dla psów znajdujących się w schronisku. Każda podarowana rzecz to wielka pomoc, dar serca, który pozwoli ocalić bezdomne psy.

W ramach akcji przedszkolaki zebrały 75kg karmy dla psów i kotów. Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Świdnicy otrzymało od przedszkolaków również środki czystości, żwirki dla kotów, ręczniki, kocyki, smycz oraz zabawki dla czworonogów.

Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w zbiórkę i przekazujemy podziękowania od pracowników schroniska za pomoc podopiecznym schroniska.

 

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł !

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Jak dotąd brak ocen! Oceń ten artykuł jako pierwszy.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Back to top button