Dzień Głośnego Czytania

29 września w przedszkolu obchodzony był Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Głośne czytanie dzieciom jest prostą i przyjemną formą stymulacji rozwoju mowy i profilaktyki zaburzeń komunikacji językowej. Czytanie dzieciom na głos stymuluje ich rozwój, poszerza wiedzę o otaczającym świecie, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię.

W Dniu Głośnego Czytania przedszkolaków odwiedzili goście, którzy czytali dzieciom specjalnie na tę okazję wybrane bajki i baśnie. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem słuchali czytanych tekstów oraz analizowali i oceniali zachowania bohaterów.

Dzieci z najmłodszej grupy wysłuchały bajki „Czerwony Kapturek” czytanej przez p. Barbarę Rynduch. „Świnki Trzy”- bajka przedstawiona przez p. Elżbietę Michaluk z Biblioteki Miejskiej bardzo zaciekawiła czterolatki. Pięciolatki miały okazję dowiedzieć się „Czy to tak ładnie kłamać” słuchając bajki czytanej przez mamę Marysi p. Annę Puczka.

W sześciolatkach wielką niespodziankę sprawił swoim kolegom i koleżankom Gabryś Nowak, który pochwalił się swoimi zdolnościami czytelniczymi i przeczytał dla nich „Kopciuszka”. Drugą grupę sześciolatków odwiedzili rodzice. Pani Ania Wójcik, mama Wojtusia przedstawiła dzieciom „Wiersze czytane obrazem”, a tato Maćka Pan Mariusz Kaczur wprowadził sześciolatki w świat zwierząt czytają bajkę „Łoś- król zwierząt” .

Średnia ocena / 5. Liczba głosów: