Wycieczki do fabryki bombek

  • A
  • A
  • A
  • A
  • A++
  • A+
  • A

W dniach 14-15 listopada dzieci z grupy „Leśne Skrzaty”, „Misie” i „Promyczki” uczestniczyły w wycieczkach do Fabryki Bombek w Złotoryi.

Wycieczki miały na celu poznanie wieloletniej tradycji wyrabiania i zdobienia szklanych ozdób choinkowych. Przedszkolaki poznały etapy powstawania szklanych ozdób, których produkcja odbywa się ręcznie. Zwiedzanie fabryki obejmowało cały proces wytwórczy, od szklanej rurki do gotowego produktu jaki możemy spotkać na sklepowych półkach.

Przechodząc przez kolejne działy fabryki przedszkolaki poznały tajniki oraz etapy powstawania bombek. Pierwszym z etapów zwiedzania była sala, w której pracownik fabryki nad palnikiem ogniowym, rozgrzewał szkło, a następnie ustami wydmuchiwał bańki. Kolejny etap w powstawaniu bombek to ich srebrzenie. Do każdej bombki wstrzykuje się mieszankę azotanu srebra, amoniaku i kwasu, a następnie potrząsa się, dzięki czemu bańki uzyskują piękny, srebrzysty połysk. Taki wytwór trafia do farbiarni, gdzie nadaje się im przeróżne kolory poprzez zanurzenie w farbie. Następnie wędrują do suszarni, a stamtąd do osoby, która zajmuje się przycinaniem i kapslowaniem. W lakierni dzieci widziały, jak kulki nabierają pięknych barw, a w dziale dekoracji mogły zobaczyć jak nanosi się na bombki wzory, które nabierają wyjątkowego i unikalnego wyglądu. Po zakończeniu zwiedzania fabryki przedszkolaki mogły zakupić w sklepie firmowym świąteczne ozdoby, których produkcję oglądały wcześniej.

Zadowolone i pełne wrażeń wróciły do przedszkola nie mogąc się doczekać momentu kiedy zawieszą zakupione na wycieczce bombki na własną choinkę.

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł !

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak ocen! Oceń ten artykuł jako pierwszy.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Back to top button