Wycieczka Pszczółek i Promyczków na Polanę Sedmicką

  • A
  • A
  • A
  • A
  • A++
  • A+
  • A

22 września grupa „Pszczółki” i „Promyczki” pożegnały lato podczas wycieczki przyrodniczej. Obie grupy zaraz po śniadaniu wyjechały autokarem na Polanę Siedmicką.

Na miejscu na przedszkolaków czekał pan Tomasz – pracownik Nadleśnictwa Jawor. Przedszkolaki udały się na spacer po lesie, podczas którego dowiedziały się, czym różnią się poszczególne gatunki drzew, dlaczego niektóre drzewa w lesie są wycinane i zobaczyły jak wyglądają rośliny zaatakowane przez szkodniki. Pan leśniczy pokazał dzieciom jak sadzi się i zabezpiecza młode drzewa. Dzieci zobaczyły także paśnik, w którym dokarmiane są zwierzęta zimą. Podczas spaceru ścieżką edukacyjno-przyrodniczą przedszkolaki poznały również warstwy lasu. Doświadczyły, że las to źródło świeżego powietrza. Dzieci nauczyły się także prawidłowego zachowania w lesie, by nie ucierpiała leśna przyroda. Słuchały odgłosów lasu oraz zbierały skarby, które przyroda zostawiła w lesie. Były to kolorowe liście szyszki, trochę mchu, suche igły drzew iglastych, kawałki kory.

Po zakończonym spacerze przedszkolaki udały się na Polanę Siedmicką, gdzie podziękowały leśniczemu za niezapomnianą lekcję przyrody w terenie wręczając własnoręcznie przygotowane laurki. Na wyznaczonym przez pana Tomasza miejscu wysypały przywiezione dla leśnych zwierząt przysmaki w postaci żołędzi i kasztanów.

Na leśnej polanie czekał na dzieci gorący poczęstunek- kiełbaska z grilla. Po skończonym posiłku dzieci uczestniczyły w zabawie przyrodniczej. Wykorzystując zebrany w lesie materiał przyrodniczy wykonywały leśne medaliony. Każdy medalion był inny i skrywał w sobie wycieczkowe wspomnienia, które dzieci zabrały ze sobą do domu.

Na zakończenie wycieczki przedszkolaki odwiedziły zagrodę pani Marii, (pracownicy Nadleśnictwa Jawor) gdzie miały możliwość z bliska zobaczyć i pogłaskać młodego jelonka.

Przedszkolaki wróciły do przedszkola pełne wiedzy o lesie i niezapomnianych wrażeń, z leśnymi pamiątkami i uśmiechem na twarzy.

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł !

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak ocen! Oceń ten artykuł jako pierwszy.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Back to top button