Wrzesień pełen atrakcji

Wrzesień w przedszkolu upłynął dzieciom radośnie i atrakcyjnie.

  • A
  • A
  • A
  • A
  • A++
  • A+
  • A

Pierwsze dni w przedszkolu to dla maluszków trudny okres, jednak małe zuchy pokonały strach i niepewność i już po kilku dniach nie słychać było płaczu podczas rozstań z rodzicami. Nowe zabawki, koledzy i miłe panie sprawiają, że dzieci szybko zaadaptowały się do nowego środowiska.

Starsze przedszkolaki w pierwszym tygodniu po wakacjach dzieliły się wspomnieniami z letnich przygód i prezentowały wakacyjne pamiątki.

17 września wszystkie przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach rozwijających kreatywność – świętując Dzień Kropki. Pomysłów i inspiracji na zabawy z kropkami było sporo i każdy przedszkolak dowiedział się, że wszystko zaczyna się od małej kropeczki i zamiast słów „Nie umiem” należy zawsze wierzyć w swoje siły i mówić „Spróbuję” . Dzień ten ma za zadanie rozbudzić w dzieciach wiarę we własne możliwości.

20 września to ważny dzień dla każdego przedszkolaka. W tym dniu świętują wszystkie dzieci, które uczęszczają do przedszkola. Z okazji Dnia Przedszkolaka każda grupa przygotowała zabawy dla kolegów z innych grup takie jak: Pszczółkowe kodowanie na dywanie, Zaginione promienie słońca, Leśny tor przeszkód, Samkołyki małych misiów, Poszukiwania zaginionych kropek Biedronek. Dzieci odwiedzały kolejne sale wypełniając tam przygotowane dla nich zadania. Podczas zadań dzieci bawiły się wesoło, pomagając sobie nawzajem nawiązywały nowe przyjaźnie. Za wykonane zadania czekały na dzieci słodkie niespodzianki. Po objedzie w ogrodzie przedszkolnym dzieci bawiły się przy ulubionych utworach muzycznych. Przedszkolna dyskoteka to zawsze dobry sposób na wesołą zabawę.

21 września przedszkolaki uczestniczyły w akcji „Sprzątanie Świata Polska 2018”. Dzieci z grupy Pszczółek udały się na Strzegomskie Planty, gdzie sprzątały parkowe alejki. Biedronki porządkowały przedszkolny ogród grabiąc liście.

Ostatni dzień września to święto wszystkich chłopców. W przedszkolu dziewczynki pamiętały o swoich kolegach i przygotowały dla nich niespodzianki w postaci prezentów i ciekawych zabaw tematycznych. Chłopcy, by zasłużyć na prezenty musieli zdać test „Małego dżentelmena” odpowiadając na pytania związane z zasadami dobrego wychowania.

Wrzesień to także miesiąc, w którym obchodzony jest Dzień Głośnego Czytania i z tej okazji do przedszkola przybyli rodzice, którzy czytali przedszkolakom bajki. W grupie „Pszczółek” Pan Arkadiusz (tato Wiktorii) czytał dzieciom bajkę pt „Łoś- król Lasu”, a w grupie Leśnych Skrzatów Pani Ania (mama Marysi) czytała starszakom opowiadanie Stanisława Karaszewskiego pt „Na podwórku”.

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł !

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak ocen! Oceń ten artykuł jako pierwszy.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Back to top button