Wrota do bajki

Czeski projekt w ramach promocji turystyki krajów przygranicznych pod nazwą "Brana do pohadky - Wrota do bajki"

  • A
  • A
  • A
  • A
  • A++
  • A+
  • A

W czerwcu 2010 ruszył polsko – czeski projekt w ramach promocji i wspierania rozwoju turystyki krajów przygranicznych pod nazwą „Brana do pohadky – Wrota do bajki” którego patronat po stronie polskiej objęło Starostwo Powiatowe w Świdnicy. Projekt trwać będzie do października przyszłego roku, a w ramach jego realizacji organizowanych jest wiele ciekawych propozycji zwłaszcza dla najmłodszych.

Nasze przedszkole także włączyło się do proponowanych przez Starostwo przedsięwzięć.

W dniach 7-11 czerwca 2010r. ruszyła akcja czytania dzieciom bajek przez samorządowców z terenu powiatu świdnickiego.

Do akcji włączyli się także władze naszego miasta. 11 czerwca w naszym przedszkolu bajki czytane były przez panią Beatę Nejman, pana Mariana Górę, oraz przez pana Pawła Rudnickiego.

„Biedronki” słuchały bajek o zwierzętach, natomiast „Pszczółki” wysłuchały „Lampę Aladyna” i „Konia Trojańskiego”.

W dniach 15-17 czerwca 2010r. odbył się w Świdnicy przegląd teatrzyków przedszkolnych.

Nasze przedszkole reprezentowały dzieci z grup 5-6 latków, „Promyczki”, „Biedronki” oraz „Pszczółki”, które wraz z panią Renatą Foremską, Elżbietą Cichoń i Moniką Lasotą-Molis przygotowały bajkę pt „Czerwone Kapturki”.

15.06.2010r. o godz.9:00 wyruszyliśmy busem do Teatru w Świdnicy. Dzieci były bardzo przejęte. W kolorowych strojach wyglądały bajecznie. W pięknej scenerii ( którą pomogła nam przygotować jedna z mam, pani Urszula Hawruto-Dulemba ) po mistrzowsku zaprezentowały przygotowaną bajkę. Po spektaklu otrzymały gromkie brawa a ukłonom nie było końca.

W podziękowaniu za występ, dzieci zostały obdarowane słodyczami i otrzymały pamiątkowy dyplom. Kolejnym zadaniem w ramach projektu, był ogłoszony konkurs plastyczny na temat „Oto Bajka”. 18.06.2010r. w Teatrze Świdnickim odbyło się uroczyste wręczenie nagród. W konkursie wzięły udział dzieci z powiatu świdnickiego, złożono 650 prac. Wśród laureatów znalazła się aż trójka naszych przedszkolaków. Z grupy III – Weronika i Dawid oraz z grupy IV – Agatka.

W podziękowaniu za występ, dzieci zostały obdarowane słodyczami i otrzymały pamiątkowy dyplom.

Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, książki oraz drobne upominki. Nie zapomniano również o opiekunach Pani Ewa Bodurka i pani Renata Foremska otrzymały podziękowania za opiekę nad uczestnikami konkursu.

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł !

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Jak dotąd brak ocen! Oceń ten artykuł jako pierwszy.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Back to top button