Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki

  • A
  • A
  • A
  • A
  • A++
  • A+
  • A

W październiku w przedszkolu było przesmacznie, ale przede wszystkim zdrowo. Dzieci poznawały zasady zdrowego odżywiania oraz witaminy znajdujące się w warzywach i owocach. Uczyły się zasad higieny i dbania o własne zdrowie oraz prawidłowych nawyków prozdrowotnych. Propagowały zdrowy styl życia. Przedszkolaki miały także możliwość rozwijania się w sztuce kulinarnej.

„Promyczki” na zajęciach własnoręcznie przygotowywały pyszną, witaminową sałatkę. Przedszkolaki samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę owocową przestrzegając zasad higieny przy przygotowywaniu posiłku oraz zasad bezpieczeństwa podczas posługiwaniu się nożem. Przyrządzanie sałatki dało dzieciom wiele satysfakcji, jednocześnie uświadamiając, jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu.

„Pszczółki” zaś przygotowały pyszny sok marchwiowy. Dzieci przyniosły do przedszkola marchewki i jabłka. Zanim przystąpiły do pracy, zapoznały się z urządzeniem do robienia soku- sokowirówką, jego działaniem i utrwalały sobie zasady bezpieczeństwa. Wszystkim bardzo smakował sok, bez dodatku cukru i bez konserwantów.

„Misie” zaprosiły uczestników warsztatów Terapii Zajęciowej na zajęcia pt: „Robimy kompoty”. Dzieci wraz ze swoimi gośćmi brały udział w zabawach integracyjnych i dydaktycznych. Następnie przystąpiły do pracy. Po uprzednim umyciu rąk kroiły i wkładały do słoików umyte owoce, które zalewały wodą . Następnie słoiki zostały zagotowane w przedszkolnej kuchni. Na zakończenie zajęć przedszkolaki naklejały na słoiki etykiety z symbolem owocu, z którego wykonany był kompot. Przygotowane kompoty przydadzą się w zimie, gdy już nie będzie świeżych owoców.

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł !

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak ocen! Oceń ten artykuł jako pierwszy.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Back to top button