W oczekiwaniu na Wielkanoc

  • A
  • A
  • A
  • A
  • A++
  • A+
  • A

W oczekiwaniu na Wielkanoc przedszkolaki poznawały zwyczaje i tradycje związane z nadchodzącymi świętami.

Podczas zajęć dzieci wykonywały różnorodne ozdoby, malowały i wyklejały kolorowe pisanki, robiły kurczaczki, baranki i zajączki wielkanocne. Siały także rzeżuchę oraz owies. „Biedronki” zaprosiły do przedszkola swoje babcie i dziadków. Podczas wspólnego wykonywania palm wielkanocnych dzieci słuchały opowiadań seniorów o tradycjach związanych ze świętami wielkanocnymi. Starszaki uczestniczyły także w rekolekcjach wielkopostnych, które odbywały się w Parafii pw. Zbawiciela Świata i Matki Boskiej Szkaplerznej. „Misie” i „Leśne Skrzaty” brały udział w warsztatach wielkanocnych. Przedszkolaki poznając tradycje związane ze zbliżającymi się świętami, wykonywały ozdoby wielkanocne oraz uczestniczyły w zabawach ruchowych i tanecznych.

Pięciolatki wystąpiły podczas Strzegomskiego Jarmarku Wielkanocnego. Przedszkolaki dumnie zaprezentowały przygotowane na tę okoliczność piosenki i układy taneczne.

W środę wszystkie dzieci uczestniczyły w uroczystym obiedzie wielkanocnym. Na wielkanocnym stole nie zabrakło tradycyjnych potraw: żurku z jajkiem oraz białą kiełbaską. Taki uroczysty posiłek służy zarówno praktycznemu zapoznaniu dzieci z tradycjami i obyczajami polskimi oraz rozwijaniu poczucia przynależności do społeczności przedszkolnej. Po posiłku przyszedł czas na niespodziankę w postaci słodkich babeczek i czekoladowego zająca.

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł !

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak ocen! Oceń ten artykuł jako pierwszy.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Back to top button