W oczekiwaniu na Wielkanoc

  • A
  • A
  • A
  • A
  • A++
  • A+
  • A

W oczekiwaniu na Wielkanoc przedszkolaki poznawały zwyczaje i tradycje związane z nadchodzącymi świętami. Dzieci malowały i wyklejały kolorowe pisanki, robiły kurczaczki, baranki i zajączki wielkanocne, kartki świąteczne, koszyczki i palmy. Siały także rzeżuchę oraz owies.

W przedszkolu Rada Rodziców zorganizowała świąteczny kiermasz ozdób wielkanocnych przygotowanych przez dzieci i ich rodziców. Starszaki uczestniczyły także w rekolekcjach wielkopostnych, które odbywały się w Parafii pw. Zbawiciela Świata i Matki Boskiej Szkaplerznej.

Brały udział w zajęciach w Zespole Szkół prowadzonych przez Panią Małgorzatę Kossak. W trakcie zajęć przedszkolaki dekorowały duże pisanki przygotowanymi przez siebie ozdobami. Dzieci z naszego przedszkola wystąpiły podczas Strzegomskiego Jarmarku Wielkanocnego. Przedszkolaki dumnie zaprezentowały przygotowane na tę okoliczność piosenki i układy taneczne.

Uczestniczyły również w uroczystym obiedzie wielkanocnym. Na wielkanocnym stole nie zabrakło tradycyjnych potraw: żurku z jajkiem oraz białą kiełbaską. Taki uroczysty posiłek służy zarówno praktycznemu zapoznaniu dzieci z tradycjami i obyczajami polskimi oraz rozwijaniu poczucia przynależności do społeczności przedszkolnej. Po posiłku przyszedł czas na niespodziankę w postaci słodkich babeczek i czekoladowego zająca.

Z okazji nadchodzących Świąt dzieci i pracownicy przedszkola życzą wszystkim dużo zdrowia, radości i spokoju ducha oraz miłych chwil spędzonych w rodzinnym gronie.

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł !

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak ocen! Oceń ten artykuł jako pierwszy.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Back to top button