Światowy Dzień Kota

  • A
  • A
  • A
  • A
  • A++
  • A+
  • A

17 lutego obchodziliśmy w naszym przedszkolu „Światowy Dzień Kota”.

Koty chociaż chodzą swoimi ścieżkami, to lubią towarzystwo ludzi i na odwrót. Do obchodów Światowego Dnia Kota przedszkolaki przygotowywały się przez kilka dni. Zgromadziły wiele, ilustracji i zdjęć kotów domowych i drapieżnych. Podczas zajęć poznały zwyczaje, nawyki oraz rasy kotów. Zapoznały się ze sposobami pielęgnacji kotów, kocimi obyczajami, poznały wiele ciekawostek z ich życia. Wykonały też wiele prac plastycznych, z których w holu przedszkola powstała galeria kocich portretów.

W dniu święta kotów, od samego rana panowała w przedszkolu radosna atmosfera, bowiem przedszkolaki przychodziły do przedszkola przebrane za koty. Na ich twarzach wymalowane były piękne czarne noski i wąsiki. Uroczystość rozpoczęła się od wspólnej zabawy przy piosence „Wlazł kotek na płotek”. Nie zabrakło również wesołych kocich zabaw i konkursów, takich jak: toczenie kłębka wełny, picie mleczka przez rurkę , rzut piłeczkami do celu, przejście na czworakach pomiędzy kocimi pachołkami. Kocie przeboje porwały do tańca wszystkie dzieci- kotki.

Wielką radość sprawił przedszkolakom zabawy z chustą animacyjną, podczas których przedszkolaki ćwiczyły swoją spostrzegawczość i sprawność ruchową. Mamy nadzieję, że dzień ten na długo pozostanie w pamięci dzieci i nie tylko rozbudzi w nich zamiłowanie do kotów, ale przede wszystkim uczuli ich na los bezdomnych zwierząt i zachęci do niesienia im pomocy. W tym dniu odbyła się również zbiórka karmy dla kotów. Zebrana w przedszkolu karma zostanie przekazana do schroniska dla zwierząt w Jaworze.

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł !

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak ocen! Oceń ten artykuł jako pierwszy.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Back to top button