Przedszkolaki dla Niepodległej

  • A
  • A
  • A
  • A
  • A++
  • A+
  • A

Rok 2018 to szczególny dla Polaków rok. To właśnie w nim przypada 100 rocznica odzyskania niepodległości przez nasz kraj i dlatego ogłoszono go – „Rokiem dla Niepodległej”. Przedszkole nr 3 w Strzegomiu jako placówka oświatowa również włączyła się w obchody tej ważnej rocznicy.

100 lat temu nasi przodkowie oddawali życie za to byśmy mogli dziś żyć w niepodległym kraju, o wolność walczyli nasi dziadkowie wykazując się odwagą i wielką ofiarnością dla swojego narodu. Dzisiaj żyjemy jednak w nieco łatwiejszych czasach. Nasza ojczyzna jest wolna i niepodległa.

Na straży bezpieczeństwa naszego kraju i obywateli stoją dziś służby mundurowe takie jak: wojsko, policja, straż pożarna. Z przedstawicielami tych zawodów dzieci mogły się spotkać na terenie przedszkola i poznać trudny charakter ich pracy.

W miesiącu maju realizowaliśmy projekt edukacyjny pt „Polska Moja ojczyzna” w ramach którego dzieci uczestniczyły w cyklu zajęć edukacyjnych związanych z naszą ojczyzną oraz brały udział wraz ze swoimi rodzicami w konkursie fotograficznym nt „Rodzinne wycieczki po Polsce”. Wystawa konkursowych zdjęć pozwoliła pokazać piękno naszej ojczyzny. Ukazały wiele miejsc, które budzą zachwyt.

Upamiętniając rocznicę odzyskania Niepodległości, 09.11.2018r, przedszkolaki brały udział w akademii patriotycznej „Przedszkolaki dla Niepodległej”, przygotowanej przez najstarszą grupę dla całej społeczności przedszkolnej i zaproszonych rodziców. O godzinie 11:11 dzieci, nauczyciele oraz pracownicy przedszkola wspólnie odśpiewali hymn Polski.

Po południu w ogrodzie przedszkolnym dzieci uczestniczyły w II edycji Biegu Młodego Patrioty. Po przedszkolnych ścieżkach odbył się bieg za flagą w barwach biało-czerwonych. Na bieg zaprosiliśmy również naszych absolwentów w wieku wczesnoszkolnym. Na biegaczy czekał posiłek regeneracyjny –ciepła herbata, hot dog i słodkie babeczki. Imprezie towarzyszył pokaz pojazdów wojskowych przygotowany przez grupę rekonstrukcyjną „ Pancerni” oraz zabawy terenowe dla dzieci przygotowane przez harcerzy ZHR.

14 listopada przedszkolaki prezentowały swoje talenty w różnych formach artystycznych tematycznie związanych z patriotyzmem podczas organizowanego przez nasza placówkę „Przeglądu talentów – Mały Patriota”.

Poprzez różne formy staraliśmy się zaszczepić w małych dzieciach miłość do miejsca w którym żyjemy, przybliżyć im historię naszego kraju oraz uczyć ich doceniać to wszystko co zostawili dla nas nasi przodkowie.

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł !

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak ocen! Oceń ten artykuł jako pierwszy.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Back to top button