Przedszkolaki dla Niepodległej

  • A
  • A
  • A
  • A
  • A++
  • A+
  • A

„Jest takie miejsce na mapie świata – Polska!
To moje miejsce, tutaj mocniej bije mi serce!”

Dnia 10 listopada w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość upamiętniającą 105 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji dzieci z wszystkich grup, pracownicy przedszkola, zaproszeni rodzice razem z gościem specjalnym – Panem Burmistrzem Zbigniewem Suchytą zebrali się, aby świętować ten wyjątkowy dla Polaków czas. Wszyscy z powagą i w dużym skupieniu oglądali program artystyczny przygotowany przez dzieci z grupy „Pszczółki”.

W samo południe wszystkie dzieci razem z pracownikami przedszkola odśpiewały Mazurka Dąbrowskiego, uczestnicząc w ogólnopolskiej akcji #szkoladohymnu.

Po obiedzie przedszkolaki udały się do ogrodu, gdzie uczniowie klasy mundurowej Liceum Ogólnokształcącego im. S. Żeromskiego w Strzegomiu, pod kierunkiem wychowawcy Pani Edyty Wilk, zaprezentowali musztrę.

Zakończeniem tego uroczystego dnia był udział dzieci, razem z rodzicami ,w VII Biegu Młodego Patrioty. O godzinie 15.00, po krótkiej  rozgrzewce, przedszkolaki rozpoczęły bieg za flagą Polski, po ścieżkach przedszkolnego ogrodu. Na mecie na wszystkich uczestników czekały pamiątkowe medale. Dodatkową atrakcją dla dzieci były zadania przygotowane przez nauczycielki, za wykonanie których dzieci otrzymywały najpierw białe i czerwone balony ( służące do stworzenia balonowej flagi ), a następnie nagrody za ukończenie zadania. Wszyscy uczestnicy tego wydarzenia mogli zregenerować swoje siły korzystając z przygotowanego posiłku w postaci pizzy, słodkości  oraz gorącej herbaty.

Składamy serdeczne podziękowania  rodzicom, uczniom klasy mundurowej Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu oraz pracownikom przedszkola za  zaangażowanie  w przygotowanie oraz organizację i wspólne z przedszkolakami  uczestnictwo w obchodach  Święta Polski – Dnia Niepodległości.

 

 

 

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł !

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak ocen! Oceń ten artykuł jako pierwszy.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Back to top button