Przedszkolaki dla Niepodległej

  • A
  • A
  • A
  • A
  • A++
  • A+
  • A

Przygotowania do obchodów Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęły zajęcia tematyczne mające na celu kształtowanie postawy patriotycznej oraz pogłębianie wiedzy dotyczącej historii odzyskania niepodległości przez Polskę. Dzieci poznały symbole narodowe, uczyły się wierszy i pieśni patriotycznych, wykonywały różnorodne prace plastyczne o charakterze patriotycznym.

więcej zdjęć zobacz w galerii fotografii ROK 2021/2022- Album: Polska mój kraj ojczysty [ TUTAJ ]

Cennym i ciekawym doświadczeniem dla przedszkolaków była możliwość uczestniczenia w wystawie oraz zajęciach tematycznych pt.: „Dawniej i dziś” prowadzonych przez panią Marzenę Ziębę, która przybliżyła dzieciom historię dawnych przedmiotów codziennego użytku. Przedszkolaki miały okazję poznać pierwowzory przedmiotów, które towarzyszą nam na każdym kroku życia na co dzień.

więcej zdjęć zobacz w galerii fotografii ROK 2021/2022 – Album: Zajęcia „Dawniej i dziś” [ TUTAJ ]

W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości odbyła się uroczysta akademia, przygotowana przez  grupę 6-latków, którzy słowem i piosenką oddali szacunek tym, którzy walczyli o wolność naszego kraju. Dzieci zaprosiły na inscenizację Panią Dyrektor Grażynę Przybyło, pracowników biura i obsługi przedszkola oraz pozostałe grupy przedszkolne. Na występ artystyczny składały się wiersze i piosenki patriotyczne, a także układy taneczne „Polonez”, „Od morza aż do Tatr” oraz „Taniec flag”. Dzieci opowiedziały o wydarzeniach i bohaterach czasów walki o wolną Polskę. Występ przybliżył wszystkim historię naszego kraju oraz jak trudna była droga do tego, by Polska po 123 latach powróciła na mapę Europy i odzyskała niepodległość. Na zakończenie akademii społeczność przedszkola wspólnie odśpiewała pieśń Mazurka Dąbrowskiego przyłączając się tym samym do akcji „Szkoła do Hymnu” celebrowanej w placówkach oświatowych w całej Polsce. 

więcej zdjęć zobacz w galerii fotografii ROK 2021/2022-Album Przedszkolaki dla Niepodległej [ TUTAJ ]

 

Obchody Narodowego Święta Niepodległości zwieńczył Bieg Młodego Patrioty.

Przedszkolaki wraz z rodzicami, a także absolwenci przedszkola  w barwach narodowych rozpoczęli przygotowania do biegu uczestnicząc we wspólnej rozgrzewce prowadzonej przez panią Edytę Wilk. Następnie wszyscy uczestnicy na czele z panią Elżbietą Cichoń rozpoczęli bieg alejkami ogrodu przedszkolnego. Na mecie czekała na zawodników pani Dyrektor, która wręczyła wszystkim uczestnikom biegu pamiątkowe medale. Dla wszystkich osób biorących udział w Biegu Młodego Patrioty został również przygotowany posiłek regeneracyjny, a także mnóstwo dodatkowych atrakcji. Uczestnicy mieli okazję wziąć udział w grze terenowej z nagrodami, podziwiać wystawę „Dawniej i Dziś”, a także mieli możliwość zrobienia pamiątkowego zdjęcia przy ściance fotograficznej oraz wojskowym motocyklu „Dniepr”.

Ten dzień przeżyliśmy radośnie i dumnie.

więcej zdjęć zobacz w galerii fotografii ROK 2021/2022– Album: Bieg Małego Patrioty [ TUTAJ ]

 

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł !

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 3

Jak dotąd brak ocen! Oceń ten artykuł jako pierwszy.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Back to top button