Przedszkolak bezpieczny na co dzień

Stop! Uwaga! Niebezpiecznie! Zasad naucz się koniecznie!

  • A
  • A
  • A
  • A
  • A++
  • A+
  • A

Stop! Uwaga! Niebezpiecznie! Zasad naucz się koniecznie! – pod tym hasłem w naszym przedszkolu realizowane były w miesiącu wrześniu zagadnienia związane z bezpieczeństwem dzieci na drogach.

Realizację tego tematu dzieci rozpoczęły od wycieczek ulicami naszego miasta w celu obserwacji ruchu ulicznego i nauki prawidłowego przechodzenia przez jezdnię.

Podczas wycieczki zapoznały się z wieloma znakami drogowymi. Dzieci doskonale wiedziały, że przez jezdnię można przechodzić tylko w wyznaczonych miejscach, poznały także zasady działania sygnalizacji świetlnej dla pieszych i dla aut.

Dużo radości sprawiły dzieciom ćwiczenia w przechodzeniu przez pasy z sygnalizacją świetlną. Wycieczka dostarczyła dzieciom wiele emocji i radości oraz była pouczającym przeżyciem.

Podczas zajęć w przedszkolu dzieci utrwalały i poszerzały wiadomości na temat zasad bezpieczeństwa obowiązujących w ruchu drogowym zarówno pieszych jak i kierowców a także pasażerów.

Utrwaleniem wiadomości na temat „Bezpieczeństwo na co dzień” była lekcja prowadzona przez pracowników Centrum Popularyzacji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego – Wrocław, podczas której wszystkie przedszkolaki oglądały filmy edukacyjne, brały udział w konkursach, rozwiązywały zagadki i krzyżówki.

Miłą niespodzianką na zakończenie realizacji tematyki związanej z bezpieczeństwem była wizyta funkcjonariusza Strzegomskiej Komendy Policji.

Przedszkolaki poznały pracę policjanta oraz niezbędne w jego pracy atrybuty. Najbardziej cieszyła dzieci możliwość zobaczenia policyjnego radiowozu od środka. Dzieci dziękując za wizytę oraz ofiarowane maskotki Lwa Policjanta, wręczyły panu policjantowi własnoręcznie wykonany rysunek z wizerunkiem funkcjonariusza policji.

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł !

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak ocen! Oceń ten artykuł jako pierwszy.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Back to top button