Pomagamy zwierzętom

Przedszkolaki dobre serca mają i chętnie zwierzętom pomagają

  • A
  • A
  • A
  • A
  • A++
  • A+
  • A

Jak co roku w okresie jesiennym ogłosiliśmy w przedszkolu zbiórkę karmy dla zwierząt ze schroniska. Po raz kolejny dzieci udowodniły, iż bardzo kochają czworonogi. Otwartość dobrego serca przedszkolaków odzwierciedliła się w ilości zebranej karmy. W tym roku udało nam się zebrać 91 kg karmy, w tym 55kg dla psów i 36 kg dla kotów. Największą ilość zebrała grupa „Promyczki” – 25kg.

Smakołyki dla zwierząt do schroniska w Świdnicy w imieniu wszystkich przedszkolaków zawiozły Zosia, Hania, Maja i Zosia. Dziewczynki miały możliwość zobaczenia w jakich warunkach żyją bezdomne zwierzęta, zwiedzały również kociarnię i boksy dla psów. Widziały także pomieszczenie, w którym zwierzęta przechodzą kwarantannę oraz wybieg, który dla psów stanowi tak zwany plac zabaw.

Za zebraną karmę przedszkole otrzymało od pracowników schroniska podziękowania i „Certyfikat dobrego serca”.

Zbiórce karmy towarzyszyły zajęcia edukacyjne. Dzieci dowiedziały się jaką rolę w życiu człowieka pełnią psy. Przedszkolaki wiedzą już, że czworonogi to nie tylko wierni towarzysze, lecz także służą swą pomocą ludziom niepełnosprawnym, pilnują dobytku, a w krajach wiecznej zimy służą pomocą ciągnąc sanie. Dzieci wykonywały także prace plastyczne, uczyły się piosenek i rymowanek. Dowiedziały się także, że w kontaktach z obcymi zwierzętami należy zachować ostrożność.

Z okazji Dnia Kundelka (25 października) przedszkolaki odwiedził owczarek niemiecki o imieniu Nero. Dzieci dowiedziały się jak należy pielęgnować czworonoga, co lubi jeść i jak lubi się bawić. Nero wykonał dla dzieci kilka sztuczek: warował, podawał łapę i aportował piłkę.

Dzieciom i rodzicom dziękujemy za zaangażowanie w akcję. Dziękujemy również Pani Milenie Rudnickiej i Sylwii Kąsik za pomoc w dostarczeniu karmy do schroniska.

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł !

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Jak dotąd brak ocen! Oceń ten artykuł jako pierwszy.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Back to top button