Obchody Święta Niepodległości Narodowej

Podczas zajęć dydaktycznych dzieci poszerzały wiedzę na temat Polski i jej symboli narodowych.

  • A
  • A
  • A
  • A
  • A++
  • A+
  • A

Obchody Narodowego Święta Niepodległości Narodowej

W tygodniu poprzedzającym Narodowe Święto Niepodległości w przedszkolu realizowaliśmy projekt edukacyjny „Mali Patrioci”. Celem projektu było kształtowanie poczucia tożsamości narodowej oraz lokalnego patriotyzmu. W trakcie realizacji projektu przedszkolaki brały udział w wielu działaniach.

Dnia 10 listopada świętowaliśmy Dzień Niepodległości. Do południa w specjalnie przygotowanej na tą uroczystość sali, odbyła się akademia „Przedszkolaki dla Niepodległej” przygotowana przez nauczycieli i dzieci z grupy „Promyczki”. Był to wyraz szacunku złożony przez nasze przedszkolaki dla minionych pokoleń walczących o wolną Ojczyznę.

Po zakończonej uroczystości odbył się międzygrupowy konkurs wiedzy o Polsce. Celem konkursu było utrwalenie wiadomości dotyczących naszego kraju, a także wdrażanie dzieci do radzenia sobie z emocjami w czasie współzawodnictwa. Każda wytypowana drużyna poradziła sobie doskonale i otrzymała nagrody – dyplomy, książki Wiedzy o Polsce oraz słodkości dla całej grupy.

Po południu w ogrodzie przedszkolnym odbyła się impreza plenerowa pt „Bied Małego Patrioty”. Przed startem dzieci rozgrzewały się w tanecznych pląsach przy muzyce disco. W biegu uczestniczyło 80 dzieci, wraz z przedszkolakami trasę biegu pokonali absolwenci przedszkola, harcerze i zuchy. Uczestnicy biegu dumnie przemierzali trasę odziani w barwy narodowe. W nagrodę, każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal, a dla wzmocnienia czekała na zawodników ciepła strawa. Gorąca herbata, hot dogi i przepyszne wypieki przygotowane na tę okazję przez rodziców. Po ukończonym biegu na dzieci czekały liczne atrakcje. Dzieci mogły zobaczyć z bliska wóz bojowy, którym do przedszkola przyjechali przedstawiciele grupy rekonstrukcyjnej „Pancerni”. Ponadto harcerze ZHR z drużyny „Orły Cesarskie” oraz zuchy „Dzielne Orły” zaprezentowali przed publicznością jak wygląda odświętny apel harcerski. Harcerze przygotowali dla zgromadzonych dzieci także zadania sprawnościowe: przejście po linie, skoki w workach wojskowych, czołganie pod przeszkodami, rzut do celu. Mimo chłodnej aury dzieci dzielnie przemierzały kolejne stacje sprawnościowych przeszkód.

Dyrekcja oraz Rada Pedagogiczna przedszkola dziękuje wszystkim, którzy swym zaangażowaniem przyczynili się do organizacji uroczystości.

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł !

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak ocen! Oceń ten artykuł jako pierwszy.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Back to top button