LEŚNE ZABAWY PRZEDSZKOLAKÓW

Wycieczka przedszkolaków do Polany Siedmickiej- obiektu turystyczno- rekreacyjnego

  • A
  • A
  • A
  • A
  • A++
  • A+
  • A

W środę, 06.10.2021r., dzieci z grup „Misie” i „Promyczki”  wybrały się na wycieczkę do Polany Siedmickiej. To bajeczne miejsce wprawiło wszystkich zachwyt, a krajobraz okalających lasów zbudował iście magiczną atmosferę.

Głównym celem wycieczki było utrwalenie i poszerzenie wiadomości dotyczących znajomości otaczającej przyrody, zapoznanie dzieci ze zwierzyną i roślinnością tam występującą oraz integracja dzieci poprzez wspólne spędzanie czasu na nauce i zabawie.  

Po dotarciu na miejsce przedszkolaki wyruszyły na spacer leśnymi dróżkami. Dzieci poznawały przyrodę patrząc, dotykając i wsłuchując się w odgłosy lasu. Poznały różnorodność szaty roślinnej: drzewa liściaste i iglaste, krzewy, mchy i runo leśne. Starszaki utrwaliły znajomość zasad zachowania się w lesie. Poznały znaczenie lasu dla ludzi i zwierząt oraz że jest on źródłem świeżego powietrza. Obserwowały las, kryjący w sobie wiele tajemnic. Następnie w altanie dzieci kosztowały przysmaków przywiezionych ze sobą w plecaczkach. Po posiłku i odpoczynku, przedszkolaki oddały się pracom artystycznym, komponując w dyniach piękne bukiety z darów lasu oraz tworząc barwne mandale z kolorowych liści, z których wspólnie ułożyły jeden wielki jesienny obraz. Kolejnym punktem programu był obiad na świeżym powietrzu, w postaci kiełbasek z grilla oraz świeżego pieczywa. Dzieci spędziły miło czas w otoczeniu pięknej, malowniczej przyrody leśnej.

Wycieczka stała się dla przedszkolaków bogatym źródłem wiedzy o przyrodzie oraz miała walory prozdrowotne. Dzieci bezpiecznie wróciły do przedszkola pełne wiedzy o lesie i niezapomnianych wrażeń.

 

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł !

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 2

Jak dotąd brak ocen! Oceń ten artykuł jako pierwszy.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Back to top button