Kodowanie na dywanie

  • A
  • A
  • A
  • A
  • A++
  • A+
  • A

Wychodząc naprzeciw potrzebom edukacyjnym dzisiejszych dzieci oraz rozwijającej się szybko technologii cyfrowej, w naszym przedszkolu prowadzone są od roku zajęcia programowania i kodowania.

Nauka programowania to między innymi kształtowanie logicznego, algorytmicznego myślenia i zadaniowego podejścia do stawianych problemów, a także rozwijanie szeroko rozumianych miękkich kompetencji, ze szczególnym naciskiem na kompetencje społeczne.

Ważne jest, aby dzieci poprzez naukę programowania i kodowania uczyły się budowania relacji w grupie, pracy zespołowej, szukania najbardziej optymalnych rozwiązań, umiejętności prowadzenia dyskusji i radzenia sobie w trudnych sytuacjach, które będą potrzebne dzieciom niezależnie od tego, w jakim zawodzie przyjdzie im kiedyś pracować. Podstawowe zagadnienia programistyczne można wdrażać podczas zabaw bazujących na aktywności dzieci bez użycia komputerów, tabletów, czy smartfonów. Jest to szereg zabaw i gier bazujących na uważnym analizowaniu i logicznym myśleniu, podobnie jak gra w szachy, sudoku, czy gry planszowe.

Chcąc jak najlepiej prowadzić zajęcia kodowania i programowania nasze przedszkole bierze udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Uczymy dzieci programować”, który pomaga uczyć podstaw programowania przez doświadczanie i zabawę, łącząc jego elementy z zajęciami z różnych edukacji.

W tym roku po raz pierwszy nasze przedszkolaki wzięły również udział w Europejskim Tygodniu Kodowania pod nazwą „Europe CodeWeek 2018” podejmując jednocześnie wyzwanie kodowania przez cały tydzień zdobywając europejski certyfikat.

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł !

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak ocen! Oceń ten artykuł jako pierwszy.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Back to top button