Dzień Przedszkolaka 2017

„Od malucha do starszaka wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

  • A
  • A
  • A
  • A
  • A++
  • A+
  • A

20 września obchodziliśmy uroczystość z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka.

Celem tego święta jest dostarczenie dzieciom kolejnych okazji do świętowania, wesołej zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem. W tradycji Przedszkola jest to dzień, w którym dzieci oraz pracownicy ubierają się w danym kolorze, podkreślając przynależność do swojej grupy. W tym roku Leśne Skrzaty prezentowały się w zielonych strojach, kolor biały zagościł w grupie Misiów, na niebiesko ubrane były Promyczki, u Biedronek królował kolor czerwony, zaś Pszczółki przybyły do przedszkola ubrane na żółto.

Przedszkolaki , chcąc poinformować wszystkich o swoim święcie przemaszerowały ulicami naszego miasta śpiewając piosnkę „Jestem sobie przedszkolaczek”, oraz skandując przedszkolne hasła. Barwny korowód wzbudził zachwyt i zainteresowanie przechodniów.

Po przybyciu do przedszkola odbyły się zabawy międzygrupowe. Każda grupa przygotowała dla swoich koleżanek i kolegów specjalne zadania do wykonania. Były „Tańczące krzesła”, „Skaczące stopy”, „ Labirynt”, „Biedronka” oraz „Slalom wśród Pszczół”. Na sygnał Pani Dyrektor przedszkolaki wykonywały przygotowane zadania. Po wyznaczonym czasie przedszkolaki zmieniały sale, aby wziąć udział w następnej niespodziance. Zabawy bardzo podobały się wszystkim dzieciom i dostarczyły im wiele radości. Każdy przedszkolak otrzymał odznakę z okazji obchodzonego Święta. Na zakończenie Pani Dyrektor wręczyła wszystkim dzieciom słodki poczęstunek. Wielką niespodziankę sprawiła również przedszkolakom mama z grupy Promyczków, która upiekła specjalnie na tą okazję wspaniały tort.

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł !

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak ocen! Oceń ten artykuł jako pierwszy.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Back to top button