Dzień Kropki

  • A
  • A
  • A
  • A
  • A++
  • A+
  • A

Międzynarodowy Dzień Kropki to święto obchodzone 15 września w ponad 100 krajach.

Inspiracją do stworzenia tego wydarzenia stała się Vashti, czyli bohaterka książki „The Dot” (autora P. H. Reynolds’a). Dziewczynka nie wierzyła w swoje możliwości plastyczne, jednak odpowiednio zmotywowana przez nauczyciela zaczęła tworzyć własne obrazy, a nawet wystawiać je w galeriach sztuki. Odkrywając swój talent stała się inspiracją dla innych.

Przedszkolaki w „Zielonym Zakątku” również dołączyły do obchodów Dnia Kropki. Dzieci rozpoczęły kropkową przygodę od obejrzenia bajki pt.: „Kropka- The Dot” oraz dzieleniem się swoimi zainteresowaniami i talentami. Następnie w poszczególnych grupach wiekowych odbywały się zabawy związane Dniem Kropki. Dzieci w grupie „Biedronki” układały obrazki z kolorowych kropek, namalowały kropkowy obrazek, bawiły się chustą animacyjna oraz spacerowały po kropeczkach. „Pszczółki” natomiast układały obrazki z kolorowych kółek, a następnie segregując je rozpoczęły przygodę z „Kodowaniem na dywanie”, przeliczając je w rzędach na mini matach do kodowania. „Leśne Skrzaty” uczestniczyły w zajęciach ruchowych prowadzonych na żywo on-line pt.: „Kids&Sport Kids&Art”, pląsały przy teledysku i piosence „Uwierz w siebie”, grały w pchełki i warcaby, kolorowały i zmieniały kropki w 3D przy użyciu aplikacji Quiver. Dzieci w grupie „Promyczki” nadawały kropkom imiona, ozdabiały i przemieniały w 3D kropki w aplikacji Quiver, poszukiwały i łapały kolorowe kropki podczas zabaw ruchowych, układały „kwiatowy dywan”, wyklejały kropki plasteliną, a zabawy zwieńczył słodki „kropkowy poczęstunek”. „Misie” uczestniczyły w zajęciach ruchowych on-line „Zdrowo i sportowo”, w tanecznych podskokach pokonywały kropkowe ścieżki, zaczarowały kropki kolorując i przemieniając je w aplikacji 3D Quiver oraz namalowały w kropkach swoje wspaniałe talenty.

Radości i emocjom nie było końca, a najważniejszą sentencją płynącą z zajęć zapamiętaną przez dzieci jest to, że wyjątkowe talenty drzemią w każdym człowieku.

 

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł !

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 3

Jak dotąd brak ocen! Oceń ten artykuł jako pierwszy.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Back to top button