DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

  • A
  • A
  • A
  • A
  • A++
  • A+
  • A

W środę 29 września w „Zielonym Zakątku” świętowaliśmy  Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. 

Dzieci codziennie mają okazję słuchać różnych bajek i opowiadań, jednak to w tym szczególnym dniu bajki czytane są przez specjalnych gości.

Dzieci z niecierpliwością i ciekawością czekały na tę chwilę, aby móc przenieść się do bajkowego świata. Biedronki gościły u siebie Panią Dyrektor Grażyną Przybyło, która przeczytała maluszkom bajeczki pt.: „Poznajemy pojazdy”. Dzieci z ciekawością słuchały opowiadań o zawodzie policjanta i strażaka. Pszczółki również gościły Panią Dyrektor, która zapoznała dzieci z Leną – bohaterką książki „Czy mogę dostać psa?”, autorstwa Sylwii Serreli. Leśne Skrzaty gościły panią Paulinę Kindrat- mamę Filipka, która zaprosiła dzieci w bajkowy świat „Przygód Leśnych Skrzatów” autorstwa Rafała Klimczaka. W grupie Promyczki to Krzyś-kolega grupowy był bohaterem tego dnia.  Przepięknie przeczytał opowiadanie Ryszarda Turczyna „Rikuś i Anusia” pokazując drogę do prawdziwej przyjaźni.  Krzyś wzbudził wśród swoich kolegów i koleżanek zainteresowanie czytaniem. Misie wspólnie z mamą Moniki- Panią Małgorzatą Kossak poznały przygody „Kici Koci”- głównej bohaterki cyklu opowiadań, która przedstawiła dzieciom swoje przygody podczas różnych wędrówek. Nie zabrakło również czytania zagadek dla przedszkolaków oraz kolorowania postaci z bajek i opowiadań.

Czytanie dzieciom to cudowny sposób na wspólne spędzanie czasu i budowanie trwałej więzi z dzieckiem. Taka forma aktywności sprzyja również wyciszeniu, ćwiczeniu cierpliwości oraz rozwojowi inteligencji emocjonalnej.

 

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł !

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Jak dotąd brak ocen! Oceń ten artykuł jako pierwszy.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Back to top button