Dzień Babeczki

  • A
  • A
  • A
  • A
  • A++
  • A+
  • A

Międzynarodowy Dzień Kobiet to coroczne święto obchodzone na całym świecie w dniu 8 Marca. Zielony Zakątek tradycyjnie również uczcił ten wyjątkowy dzień, nazywając go przewrotnie „Dniem Babeczki”.

Chłopcy we wszystkich grupach składali życzenia dziewczynkom oraz swoim paniom. Nie obyło się bez słodkich upominków, drobnych własnoręcznie wykonanych prezentów oraz kwiatów.

W najmłodszej grupie „Pszczółki” malowały kolorowe babeczki, odszukiwały kolorów ukrytych w kwiecistych zagadkach, chłopcy układali dla dziewczynek kwieciste wzory, a każda dziewczynka otrzymała zdobioną kwiatuszkami koronę i balona w kształcie serduszka. W „Leśnych Skrzatach” chłopcy uczyli się zasad savoir-vivre wobec dziewczynek, wykonali bransoletki z suchego kolorowego makaronu, wręczali dziewczynkom ordery i kwiaty, a na zakończenie wszyscy pomagali Pani w wykonaniu gofrów, po czym udekorowali je ulubionymi owocami i zjedli ze smakiem. W grupie „Misiów” chłopcy zasiedli w Jury i oceniali występy dziewczynek, które miały okazję poczuć się jak na rewii mody- zaprezentowały indywidualne stylizacje na wybiegu, a chłopcy w ramach nagrody własnoręcznie wykonali i wręczyli legitymacje super dziewczynek oraz upominek w postaci tulipanów w doniczkach. „Promyczki” natomiast zamieniły się w kucharzy i wspólnymi siłami przygotowały pyszne babeczki. W grupie Biedronek dzieci wykonały prace plastyczne przedstawiające kwiaty i babeczki- muffinki, chłopcy malowali portrety dziewczynek, a solenizantki wzięły udział w pokazie mody i konkursie tanecznym, a wszystkie atrakcje zwieńczyła  koronacja.

Dodatkowo z okazji Dnia Babeczki Rodzice z poszczególnych grup przygotowali babeczki- muffinki, które trafiły na kiermasz charytatywny. Dochód zostanie przekazany na rzecz malej Amelki. Dzień upłynął wszystkim w wyjątkowej i bardzo przyjemnej atmosferze. Dziękujemy za zaangażowanie i pomoc w organizacji kiermaszu.

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł !

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 5

Jak dotąd brak ocen! Oceń ten artykuł jako pierwszy.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Back to top button